Listen Live
Download Apps Download on the App Store Get it on Google Play
Follow us on Twitter Follow us on Facebook Follow us on Instagram

Chatty Belle - The World's Largest Talking Cow

News
Results from Regional Wrestling at Neillsville
Saturday, February 15th, 2014 -- 4:11 pm
Posted by Riley Hebert-News Director


Tournament Results:

106 Results
2rd Place - Skylar Barth of Neillsville/Greenwood/Loyal
4th Place - Jacob Sonnentag of Stanley-Boyd/Owen-Withee/Thorp.
5th Place - Brenda Alcantar of Abbotsford/Colby

113 Results
1st Place - Ryan Ponick of Stanley-Boyd/Owen-Withee/Thorp.
3rd Place - Josh Brooks of Medford Area
5th Place - Kanyun Rachu of Neillsville/Greenwood/Loyal

120 Results
1st Place - Brett Benson of Stanley-Boyd/Owen-Withee/Thorp.
3rd Place - Kyle Gurney of Neillsville/Greenwood/Loyal

126 Results
1st Place - Sage Soppa of Abbotsford/Colby
2nd Place - Anthony Borowski of Stanley-Boyd/Owen-Withee/Thorp.
3rd Place - Derek Nielsen of Neillsville/Greenwood/Loyal
5th Place - Preston Carlson of Medford Area

132 Results
1st Place - Robert Csukker of Stanley-Boyd/Owen-Withee/Thorp.
2nd Place - Stetson Rueth of Neillsville/Greenwood/Loyal
4th Place - Austin Brown of Black River Falls
6th Place - Cody Rodman of Abbotsford/Colby

138 Results
1st Place - Mike Chadwick of Neillsville/Greenwood/Loyal
3rd Place - Kyle Peterson of Black River Falls
5th Place - Tommy Carlson of Abbotsford/Colby
6th Place - Eric Hoffstatter of Stanley-Boyd/Owen-Withee/Thorp.

145 Results
1st Place - Tucker Peterson of Medford Area
3rd Place - Morgan Malm of Neillsville/Greenwood/Loyal
4th Place - Matt McLinn of Black River Falls
6th Place - Brandon Nitz of Stanley-Boyd/Owen-Withee/Thorp.

152 Results
1st Place - Chance Ciolkosz of Stanley-Boyd/Owen-Withee/Thorp.
3rd Place - Nick Raifsnider of Black River Falls
4th Place - Ben Anding of Neillsville/Greenwood/Loyal
5th Place - Sam Sawdey of Medford Area

160 Results
1st Place - Ronny Ponick of Stanley-Boyd/Owen-Withee/Thorp.
3rd Place - Othayun Smith of Neillsville/Greenwood/Loyal
4th Place - David Stahl of Black River Falls
6th Place - Collin Stuttgen of Abbotsford/Colby

170 Results
1st Place - Jake Rueth of Neillsville/Greenwood/Loyal
2nd Place - Harry Lipke of Black River Falls
3rd Place - Jacob Stamos of Medford Area
5th Place - Jeremy Moffit of Stanley-Boyd/Owen-Withee/Thorp.

182 Results
1st Place - Cody Meyer of Abbotsford/Colby
3rd Place - Andrew Buchanan of Neillsville/Greenwood/Loyal
4th Place - Deontae Heuer of Stanley-Boyd/Owen-Withee/Thorp.
6th Place - Sam Rogstad of Black River Falls

195 Results
1st Place - Austin Burzynski of Stanley-Boyd/Owen-Withee/Thorp.
3rd Place - Luke Zegers of Medford Area
5th Place - Sam Baumgartner of Neillsville/Greenwood/Loyal

220 Results
1st Place - Dillan Bunde of Black River Falls
2nd Place - Nick Rueth of Neillsville/Greenwood/Loyal
3rd Place - Austin Pippin of Medford Area
4th Place - Quintin Melville of Stanley-Boyd/Owen-Withee/Thorp.

Copyright © 2014 CWBRadio.com | Privacy Policy | Terms of Use